W dniu 20 kwietnia sklep stacjonarny będzie nieczynny.

  • Wyprzedaż!
iZi Combi X4 ISOfix Black Cab

BeSafe iZi Combi X4 ISOFIX + Zestaw akcesoriów

Nie testowany
do 3 dni
2 175,00 zł
Brutto

Fotelik BeSafe iZi Combi X4 ISOfix mocowany tyłem do kierunku jazdy daje Twojemu dziecku maksymalny poziom ochrony, a w razie wypadku działa jak ochronna tarcza wokół Twojego dziecka. 

Kolor

Fotelik BeSafe iZi Combi X4 ISOfix mocowany tyłem do kierunku jazdy daje Twojemu dziecku maksymalny poziom ochrony, a w razie wypadku działa jak ochronna tarcza wokół Twojego dziecka. 

Małe dzieci nie są miniaturami osób dorosłych – ich głowy są nieproporcjonalnie ciężkie, ich plecy i kręgosłup nie są do końca rozwinięte, nie mają jeszcze odruchów i zdolności przeciwdziałania obciążeniom. Podczas zderzenia samochodu,
w którym zamontowano fotelik skierowany przodem do kierunku jazdy, głowa dziecka jest gwałtownie wyrzucana do przodu, czego skutkiem jest bardzo silne szarpnięcie szyi i głowy oraz możliwość uszkodzenia kręgosłupa. Dziecko może doznać również obrażeń w wynikuuderzenia w siedzenie przednie lub obrażeń spowodowanych przez uszkodzone elementykonstrukcji, które mogą dostać się do wnętrza samochodu.
Przy zastosowaniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, skorupa fotelika będzie działać jak tarcza ochronna absorbująca oddziaływanie wszystkich sił.
Testy zderzeniowe pokazują, że obciążenie szyi jest 5 razy niższe przy zastosowaniu fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy niż w przypadku fotelika skierowanego przodem, dlatego w czasie zderzenia główka Twojego dziecka nie zostanie gwałtownie wyrzucona do przodu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Dziecko chronione jest również przed uderzeniem o siedzenie przednie oraz przed przedmiotami dostającymi się do samochodu podczas zderzenia.
Nie bez powodu wszystkie foteliki dla niemowląt (grupa0+) są przeznaczone wyłącznie do montażu tyłem do kierunku jazdy.

BeSafe zaleca, by dzieci przewożone były w fotelikach skierowanych tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to tylko możliwe, najlepiej do wieku 4 lat. Takie są też zalecenia międzynarodowych organizacji konsumenckich, reprezentowanych przez ICRT.

 

Funkcje Fotelika :

 

  1. Doskonała ochrona boczna (SIP - Side Impact Protection)- posiada wzmocnienie z materiału absorbującego uderzenia (EPS), dlatego chroni doskonale głowę i kręgosłup dziecka.
  2. Łatwa regulacja - wysokość zagłówka fotelika oraz barkowych pasów bezpieczeństwamożna ustawić jednym ruchem ręki w 8 różnych pozycji.
  3. 5-punktowe szelki z magnesami ułatwiają wkładanie dziecka
    do i wyciąganie z fotelika.
  4. Kilka pozycji do spania - regulacja siedziska umożliwia ustawienie 4 pozycji.
  5. Przednia rama antyrotacyjna - zapewnia stabilność fotelika oraz podwyższa poziom ochrony dziecka
  6. Ramiona IsoFix można regulować, aby zapewnić więcej miejsca na nogi gdy dziecko robi się większe.
  7. System podłogowy.
Ocena w teście
Nie testowany
System ISOFIX
Tak
Montaż za pomocą pasa bezpieczeństwa
Tak
Montaż przodem do kierunku jazdy
Tak
Przedział wagowy [kg]
0-18kg
Montaż tyłem do kierunku jazdy
Tak
Gwarancja
24 miesiące
7043485390641
Brak opinii
Product added to wishlist
Produkty dodane do porównania

Ta strona używa ciasteczek (cookies) zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, w celach statystycznych oraz do realizacji zamówień. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.